Happy Australia Day!

Australia day

26. ledna slavila Austrálie svůj státní svátek. Tento den v roce 1788 přistála u australských břehů první flotila s britskými osadníky a tím započalo britské osídlování.

My, studenti prvního ročníku Střední odborné školy podnikatelské v Mostě, jsme si tento pro Australany významný den připomněli programem, který jsme připravovali při hodinách angličtiny.

Vše začalo průvodem, kde v našem podání defilovali původní obyvatelé aboriginové vedle trestanců a jejich dozorců, australských farmářů i současných mladých Australanů.

Australia day 1

Průvod uzavíral náš maskot – medvídek koala (viz foto).

Program, který jsme připravili pro ostatní studenty naší školy, se skládal z prezentací o životě, kultuře a přírodě Austrálie.  Naučili jsme je i píseň I am Australian, již Australané považují za svou neoficiální hymnu. Určitě se líbila, protože se všichni pokoušeli zpívat!

Celý týden jsme vyráběli repliky hudebních nástrojů – tzv. digeridoo a také dešťové hole, kterými australští domorodci přivolávali tolik vzácný déšť. Zvláště zábavné byly naše pokusy tyto nástroje rozeznít. Není to vůbec jednoduché!

Následoval kviz o Austrálii. Vítězové si mohli za odměnu zkusit „přivolat déšť“. Neúspěšně – ani déšť, ani sníh!

Na závěr našeho „australského dne“ jsme odeslali na Velvyslanectví Australského společenství e-mail s blahopřáním a fotografiemi z naší oslavy. Byli jsme překvapeni a měli velikou radost z toho, že jsme si ještě týž den mohli přečíst velmi milou odpověď.

Michaela Hovorková (studentka 1. ročníku)

Pozdrav australského velvyslanectví v Praze

Merry Australia Day Celebrations!

Dear Sir,

We, students from the private business school in the town of Most (the Czech Republic) would like to congratulate you on the Australia day. May everyone in your great country be well  on this terrific day.

Karel Praveček (student)

PS: We also “celebrated”  Australia Day in our school  (prepared a presentation about Australia and its people, history, culture and animals, learned a song I AM AUSTRALIAN,  made didgeridoos and rain sticks and tried to use them – great fun!!!

We are enclosing a photo


Our Australian happeningG’day!

Thank you very much for your nice greetings and a marvellous photo which looks really like fair dinkum Australian! We are very happy to hear that your school focus and promote Australia in such extensive way, much appreciated! Hopefully, your self-produced didgeridoos sound great, so you can show the others how difficult and loud is to make music in downunder!

Again, thank you very much!

All the best.

Petr Vodvarka | Country Manager and Honorary Consul Prague

Australian Trade Commission (Austrade)WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
×
Show
Vítáme Vás po prázdninách ve škole a přejeme hodně úspěchů! Jsme rádi, že jste členy našeho týmu.